انتشار یک کتاب برای شناخت دیدگاه‌ها علمای دین به فناوری

کتاب فناوری و دیدگاه علمای حوزه علمیه به قلم دکتر مهدی نصیری انتشار یافت

گروه جامعه شناسی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه کتاب فناوری و دیدگاه علمای حوزه علمیه بررسی میدانی بر اساس روش نظریه بنیانی را منتشر کرد
۲۵ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۴:۱۶ کد : ۳۷۱۶۸ اخبار
این کتاب به قلم دکتر مهدی نصیری یکی از اعضای هیات علمی گروه جامعه شناسی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در ۲۳۶ صفحه در شهریور ماه سال جاری به ویترین انتشارات پژوهشگاه اضافه شده است.
کتاب فناوری و دیدگاه علمای حوزه علمیه به قلم دکتر مهدی نصیری انتشار یافت

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، این اثر از دو جهت دارای اهمیت است، ابتدا روش نظریه بنیانی را به عنوان روشی کیفی در انجام امور پژوهشی معرفی می‌نماید. با کمک این روش می‌توان به نظریه‌سازی در علوم انسانی پرداخت. یکی از نیازهای جامعه علمی کشور، نیاز به بومی و اسلامی‌سازی علوم انسانی است. این نیاز با کمک ابزار و روش نظریه بنیانی قابل دستیابی است. اهمیت دیگر این نوشتار کار پژوهشی است که با استفاده از این روش و مصاحبه با علمای حوزه علمیه قم و تجزیه و تحلیل آن صورت گرفته است. این پژوهش تلاش دارد تا رویکرد علمای دین نسبت به فناوری‌های جدید را به‌عنوان مطالعه‌‌ای در باب رویکردهای مطرح در جامعه‌شناسی فناوری ارائه نماید. محققان و دانشجویان، به‌ویژه در مقاطع تحصیلات تکمیلی با استفاده از این روش می‌توانند با ابزار کاربردی نظریه‌سازی در علوم انسانی اسلامی و بومی آشنا شوند و این روش را در مطالعات خود به کار ببرند.
علاقه مندان برای دریافت و سفارش کتاب به نشانی: http://rihu.ac.ir/fa/book مراجعه فرمایند.


نظر شما :