برگزاری نشست علمی با موضوع بررسی زوایای مختلف اربعین حسینی

۱۰ آذر ۱۳۹۳ | ۱۰:۰۰ کد : ۲۵۰۷۵ اخبار
پژوهشگاه حوزه و دانشگاه نشست علمي با موضوع بررسي زواياي مختلف اربعين حسيني را در روز پنج شنبه 13 آذر برگزار مي كند.
به گزارش واحد خبر روابط عمومي، اين نشست با همكاري پژوهشكده حج و زيارت، مؤسسه آموزشي پژوهشي امام خميني«ره» و انجمن تاريخ پژوهان حوزه علميه بر گزار مي شود و هدف از آن پالايش روايات تاريخي از رواياتي است كه به اثبات نرسيده و نمي رسد.
مفهوم اربعين، اهميت اربعين و حضور اهل بيت عليهم السلام در كربلا در نخستين اربعين از جمله محورهاي اصلي اين نشست علمي است كه توسط حجت الاسلام والمسلمين استاد يوسفي غروي عضو شوراي علمي گروه تاريخ اسلام پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و حجت الاسلام و المسلمين محسن رنجبر استاديار گروه تاريخ اسلام مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني «ره» ارائه مي شود.
سئوالاتي نظير اين كه آيا اربعين حسيني در همان سال شهادت سيدالشهداء بوده است؟ آيا محل ملاقات جابر ابن عبداله انصاري در اربعين حسيني بر سر مزار سيدالشهداء و ساير شهداي كربلا بود؟ آيا سر مطهر حضرت سيدالشهداء در اربعين به بدن مطهر آن حضرت ملحق شد؟ اربعين در متون ديني ديگر چگونه گزارش شده است و وجه اهميت زيارت اربعين چيست؟ از جمله سئوالاتي است كه در خلال اين نشست علمي بدان ها پاسخ داده مي شود.
نشست علمي ياد شده با دبيري حجت الاسلام و المسلمين حميدرضا مطهري استاديار پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي در روز پنج شنبه 13 آذر از ساعت 15 در محل انجمن هاي علمي حوزه به نشاني قم، بلوار جمهوري، كوچه شماره2 برگزار مي شود و شركت در آن براي عموم علاقه مندان آزاد است.

نظر شما :