دکتر فروزنده معاون امور مجلس رئیس جمهور از پژوهشگاه حوزه و دانشگاه دیدار کرد

۱۸ آبان ۱۳۹۱ | ۱۲:۲۴ کد : ۲۵۳۸۰ اخبار
به گزارش واحد خبر روابط عمومی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، روز گذشته دکتر فروزنده معاون امور مجلس رئیس جمهور از پژوهشگاه حوزه و دانشگاه دیدار کرد و در حاشیه این دیدار، جلسه ای با حضور وی و مسئولان پژوهشگاه برگزار شد.
در ابتدای این جلسه حجت الاسلام و المسلمین دکتر سعیدی روشن رئیس پژوهشگاه حوزه و دانشگاه ضمن خیر مقدم به دکتر فروزنده، در خصوص اهمیت موضوع علوم انسانی و توجه به مسائل معنوی و دینی در حوزه علوم انسانی بیان داشت: اهمیت علوم انسانی درآن است که مهندسی توسعه اجتماعی و تکنولوژی جدید را برعهده دارد، از سوی دیگر بسیاری از زیر بناهای علوم انسانی جدید، رویاروی با مبانی توحیدی و ارزش های اسلامی است. بدین روی ضروری است که با رویکرد علمی و نیز اعتقادی به تبیین علوم انسانی پرداخته شود، تا معضلات فکری و عملی جامعه ما مرتفع گردد.
ایشان پژوهشگاه حوزه و دانشگاه را یکی از دستاوردهای نظام اسلامی که با نظر امام راحل (قدس سره) شکل گرفته است؛ معرفی کرد و ضمن معرفی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، اشاره ای به مشکلاتی که در حال حاضر پژوهشگاه با آن ها روبرو می باشد؛ داشت.
سپس دکتر فروزنده معاون امور مجلس رئیس جمهور با تأکید بر نیاز کشور به اداره بر اساس روش ها و راهبردهای اسلامی، از پژوهشگاه حوزه و دانشگاه به عنوان ظرفیتی برای نظام نام برد که می تواند در تولید سرفصل و محتوای آموزشی علوم انسانی، تربیت اعضای علمی مورد نیاز و آموزش اساتید حال حاضر دانشگاه ها نقش مؤثری ایفاء نماید.
وی همچنین خواستار جهت دهی پایان نامه ها با رویکرد اسلامی، اجرایی و علمی شد تا بتوان مسائل مبتلا به در بخش اجرایی را حل کرد و تأکید نمود خروجی چنین پایان نامه هایی، از لحاظ اسلامی، اجرایی و علمی پر محتوا خواهد بود
معاون امور مجلس رئیس جمهور با اشاره به موضوع اقتصاد مقاومتی افزود: باید مدل اقتصاد مقاومتی را از طریق همین پژوهش ها ترسیم کرد و سپس از مدل به قانون رسید.
دکتر فروزنده در پایان پیشنهاد کرد: پژوهشگاه حوزه و دانشگاه می تواند همکاری بیشتری با دانشگاه پیام نور داشته و محتوای مورد نیاز این دانشگاه را تأمین نماید.

نظر شما :