برگزاری نشست علمی غدیر از نگاه اهل سنت

۱۵ مهر ۱۳۹۴ | ۰۹:۴۵ کد : ۳۰۰۱۵ اخبار
پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با همکاری انجمن تاریخ پژوهان حوزه و پژوهشکده حج و زیارت نشست علمی غدیر از نگاه اهل سنت را در روز شنبه 18 مهر برگزار می کند.

   به گزارش واحد خبر روابط عمومی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه،‌ هدف از برگزاری این نشست علمی که با حضور ماموستا دکتر مصطفی محمودی امام جمعه پیرانشهر و حجت الاسلام و المسلمین رمضان محمدی استادیار و مدیر گروه تاریخ اسلام پژوهشگاه حوزه و دانشگاه برگزار می شود؛‌ پاسخ گویی به شبهاتی است که در سطح وسیعی درباره اصل واقعه غدیر منتشر شده است.

   براساس گزارشی که در اختیار واحد خبر روابط عمومی قرار گرفته، بسیاری از علمای اهل سنت در قرون نخستین، اصل واقعه غدیر را نقل کرده اند که این مسأله در اثبات واقعه غدیر به عنوان یک مقوله تاریخی حائز اهمیت است همچنین واقعه غدیر ارتباط مستقیم با انتصاب امیر المومنین امام علی علیه السلام و نص بر امامت آن حضرت دارد که این مسأله در طی این نشست علمی تبیین می شود.

   سئوالاتی نظیر، آیا روایات غدیر در منابع اهل سنت هم به صورت متواتر نقل شده است؟ شبهات اهل سنت به کدام قسمت از واقعه غدیر است؟ آیا روایات مربوط به غدیر هم تطور یافته است یا خیر؟ و علمای شیعه مانند شیخ مفید به کدام بخش از روایات غدیر پرداخته اند؟ از جمله سئوالاتی است که در خلال برگزاری این نشست علمی بدان ها پاسخ داده می شود.

   شایان ذکر است دبیر نشست علمی یاد شده حجت الاسلام و المسلمین سیدقاسم رزاقی موسوی عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی است.

   نشست علمی غدیر از نگاه اهل سنت روز شنبه 18 مهر از ساعت 16 تا 17.30 در سالن کنفرانس ساختمان انجمن های علمی حوزه واقع در قم، بلوار جمهوری، کوچه شماره 2 برگزار می شود و شرکت در آن برای عموم علاقه مندان آزاد است.


نظر شما :