چاپ پانزدهم کتاب «درآمدی بر روان شناسی دین» به زودی منتشر می شود

۲۸ مرداد ۱۳۹۷ | ۰۸:۴۸ کد : ۳۵۶۳۸ اخبار
کتاب «درآمدی بر روان شناسی دین» اثری مشترک از پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و سازمان سمت می باشد که چاپ پانزدهم آن در دست انتشار است. این کتاب به عنوان یک منبع آموزشی برای دانشجویان رشته روان شناسی و رشته های دین پژوهی معرفی شده است.

دکترمسعود آذربایجانی دانشیار گروه روان شناسی پژوهشکده علوم رفتاری پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و دکترسید مهدی

image.aspx?t=bank&n=ravanshensidin.jpg

 موسوی اصل پژوهشگر این گروه، نویسندگان کتاب «درآمدی بر روان شناسی دین» هستند این دو نویسنده کوشیده اند در این کتاب  که به عنوان یکی از نخستین آثار به زبان فارسی در زمینه روان شناسی دین است، مهمترین آرا و مسائل را مورد توجه قرار دهند.

   در فصل اول، به تعریف روان شناسی دین، تاریخچه و روش شناسی آن پرداخته شده است. در فصل دوم، نظریه های سه روان شناس بزرگ، یعنی ویلیام جمیز، فروید و یونگ بررسی و نقد شده اند. فصل سوم، به ابعاد دین و دینداری، شرایط فهم دینداری و دیدگاه های مربوط به به ابعاد دین پرداخته است. در فصل چهارم، تاریخچه و روش های اندازه گیری دینداری، مبانی نظری و مشکلات اندازه گیری دینداری مورد توجه نویسندگان بوده است. سرانجام در فصل پنجم، آثار دینداری در سطح فردی و اجتماعی و نیز هزینه های دینداری بررسی شده است.

   کتاب «درآمدی بر روان شناسی دین» در 204 صفحه  و با شمارگان 4000 نسخه، 12500 تومان قیمت گذاری شده است و علاقه مندان می توانند برای خرید این کتاب به کتاب فروشی ها و یا سایت پژوهشگاه حوزه و دانشگاه به نشانی rihu.ac.ir  و یا سایت سازمان سمت به نشانی samt.ac.ir مراجعه نمایند.


نظر شما :