ویراست دوم کتاب «حمل قرآن» منتشر شد

۱۰ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۲:۲۵ کد : ۳۶۶۴۷ اخبار
کتاب «حمل قرآن؛ پژوهشی در روش شناسی تعلیم و تحفیظ قرآن کریم» در چاپ چهارم با ویراست جدیدی به بازار نشر عرضه شد.

ویراست دوم کتاب «حمل قرآن» منتشر شد

   کتاب «حمل قرآن؛ پژوهشی در روش شناسی تعلیم و تحفیظ قرآن کریم» در چاپ چهارم با ویراست جدیدی به بازار نشر عرضه شد.

image.aspx?t=bank&n=hamle%20Quran_1.jpg

   این کتاب در دوازدهمین جشنواره «پژوهش فرهنگی سال 1389» به عنوان اثر برگزیده انتخاب شده و نگارنده آن دکتر ابوالفضل خوش منش دانشیار دانشگاه تهران است.

   مفهوم «حمل کتاب آسمانی» و «حمل قرآن» در آیات و روایات به کار رفته است. مفهوم لغوی حمل، باخود بردن، دربر داشتن، به همراه داشتن است و حامل قرآن کسی است که قرآن را با خود دارد و هر جا که رود، قرآن با اوست.

   این کتاب می‌کوشد، به بازشناسی روش صحیح آموزش قرآن کریم بپردازد که در خود قرآن و سیرۀ آورنده آن تجلی یافته است. نگارنده بر تاریخ تعلیم و تحفیظ قرآن کریم مروری فشرده کرده، برخی انحرافات را در این باب نشان داده و به تبیین آثار فراگرفتن و حفظ صحیح قرآن مجید یا همان حمل قرآن پرداخته است. بیان قرآن و روش تعلیم رسول گرامی اسلام(ص) سرشار از ظرافت‌های تعلیمی و تربیتی است که دانش‌های جدید بشری، همچون زبان‌شناسی، به برخی از آنها دست یافته است. این اثر در حد توان خود، این نکات را از نظر دور نداشته است.

   کتاب «حمل قرآن» در ویراست دوم و چاپ چهارم با 272 صفحه و با قمیت 15500 تومان در تیراژ 1000 نسخه به بازار نشر عرضه شده است و علاقه مندان می توانند با مراجعه به کتاب فروشی ها و یا سایت پژوهشگاه حوزه و دانشگاه به نشانی rihu.ac.ir آن را خریداری کنند.


نظر شما :