برگزاری کرسی علمی ترویجی «واکاوی معنای نسائنا در آیه مباهله»

۱۲ دی ۱۳۹۷ | ۰۹:۵۵ کد : ۳۶۷۴۴ اخبار
پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با همکاری هیأت حمایت از کرسی‌های نظریه‌پردازی، نقد و مناظره شورای عالی انقلاب فرهنگی و مشارکت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی نمایندگی قم کرسی ترویجی «واکاوی معنای نسائنا در آیه مباهله بر اساس روش تفسیر ادبی معاصر» را در روز پنج شنبه 13 دی برگزار می‌کند.

   بر اساس گزارش ارسالی، حجت الاسلام و المسلمین دکتر سیدمحمود طیب حسینی، عضو هیئت علمی و مدیر گروه قرآن پژوهی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه به عنوان ارائه کننده در این کرسی علمی اندیشه جدیدی از تفسیر یک آیه قرآن که مورد اختلاف شیعه و سنی است؛ ارائه می‌دهد.

   وی در صدد پاسخ‌گویی به سه سؤال اساسی، مقصود از واژه نسائنا در آیه مباهله چیست؟، چرا بنابر روایات اهل بیت علیهم السلام رسول خدا (ص) از میان زنان تنها حضرت فاطمه (س) را در مباهله به همراه خود برد؟ و نقد دیدگاه رشید رضا و برخی دیگر از مفسران اهل تسنن نسبت به دیدگاه شیعه و تفسیر نسائنا به همه زنان تا چه اندازه قابل دفاع است؟ می‌باشد.image.aspx?t=bank&n=nesaona.jpg

   حجج الاسلام و المسلمین دکترعلی فتحی عضو هیئت علمی گروه قرآن پژوهی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و دکتر علی راد عضو هیئت علمی پردیس فارابی دانشگاه تهران به عنوان ناقد در این جلسه حضور دارند.

   کرسی علمی یادشده به دبیری حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد اسعدی عضو هیئت علمی گروه قرآن پژوهی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه روز پنج شنبه 13 دی از ساعت 10 تا 12 در پژوهشگاه حوزه و دانشگاه به نشانی پردیسان، بلوار دانشگاه، میدان علوم برگزار می‌شود.


نظر شما :