کتاب «حقوق اساسی2» منتشر شد

۱۸ دی ۱۳۹۷ | ۱۰:۲۱ کد : ۳۶۷۵۰ اخبار
کتاب «حقوق اساسی2» از سری کتاب های سه گانه حقوق اساسی1و2و3 که توسط گروه حقوق پژوهشگاه حوزه و دانشگاه دردست انتشار است، در واپیسین روزهای پاییز امسال روانه باز نشر شد.

   این اثر، بخشی از زیربنایی ترین مباحث حقوق اساسی را در قالب متنی آموزشی پژوهشی مورد کنکاش قرار داده و به‌ویژه در مباحث مربوط به رهبری، با رویکرد توأمان فقهی حقوقی، پاسخگوی بسیاری از ابهامات در این زمینه است.image.aspx?t=bank&n=%D8%AD%D9%82%D9%88%D9%82%20%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%B3%DB%8C%202.jpg

   نویسندگان این کتاب، دکتر حسین جوان آراسته دانشیار گروه حقوق پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و دکتر محسن ملک افضلی استادیار دانشکده الهیات و علوم اسلام دانشگاه قم هستند. در برشی از کتاب «حقوق اساسی2» می‌خوانیم: حقوق اساسی، مهم ترین شاخه از شاخه‌های حقوق عمومی است و با بهره‌گیری از منابعی چون قانون اساسی که عالی‌ترین سند سیاسی و حقوقی هر کشور است، به بررسی ماهیت حاکمیت، نوع حکومت، تشکیلات و صلاحیت‌های قوای سه گانه و نهادهای دیگر حکومت، صلاحیت مقام‌های دولت و نیز حقوق و آزادی‌های بنیادین ملت می‌پردازد. پس از بازنگری دروس دوره کارشناسی حقوق، همه مباحث حقوق اساسی در سه درس حقوق اساسی 1و 2 و 3 توزیع شد و مطابق آن، در حقوق اساسی2 دانشجویان با انواع قوا (قوه مؤسس و قوای سه گانه و نهادهای حکومت)، ابتدا در حقوق اساسی دیگر کشورها و سپس در حقوق اساسی جمهوری اسلامی ایران، آشنا خواهند شد.

   استادان، دانشجویان و علاقه‌مندان به مباحث حقوقی می‌توانند این کتاب 297 صفحه‌ای را با قیمت 21 هزارتومان از انتشارات پژوهشگاه حوزه و دانشگاه یا نمایندگی‌های این انتشارات در سراسر کشور و یا با مراجعه به سایت پژوهشگاه حوزه و دانشگاه به نشانی www.rihu.ac.ir خریداری نمایند.


نظر شما :