با صدور حکمی از سوی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛ رئیس پژوهشگاه حوزه و دانشگاه منصوب شد

۰۹ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۳:۱۹ کد : ۳۶۷۶۶ اخبار
دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، روز گذشته باصدور حکمی حجت الاسلام و المسلمین دکتر علیمحمد حکیمیان را به سمت رئیس پژوهشگاه حوزه و دانشگاه منصوب کرد.

   در حکم صادره آمده: با عنایت به مراتب تعهد، تخصص و تجارب مدیریتی جنابعالی در حوزه علوم انسانی و اسلامی و بنا به پیشنهاد معاون محترم پژوهشی و فناوری به مدت 4 سال به سمت «رئیس پژوهشگاه حوزه و دانشگاه» منصوب می‌شوید.image.aspx?t=bank&n=Agha.hakimian.JPG

   وزیر علوم در این حکم، پژوهشگاه حوزه و دانشگاه را از مؤسسات پژوهشی منحصر به فردی دانست که بار مسئولیت سنگین ایجاد ارتباط بین دو نهاد مهم حوزه و دانشگاه را بر عهده دارد.

   وی تمرکز بر حل چالش‌های کشور در حوزه علوم انسانی و اسلامی و بهره‌گیری از توانمندهای هر دو نهاد علمی کشور را از اهم مأموریت‌های پژوهشگاه حوزه و دانشگاه دانست.

   دکتر غلامی همچنین در حکم انتصاب رئیس پژوهشگاه حوزه و دانشگاه تصریح کرده است از آنجایی که این چالش‌ها نیازمند پژوهش‌های فرا رشته‌ای و انجام آسیب شناسی‌های دقیق می‌باشد ارتباط نظام‌مند پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با دیگر مؤسسات پژوهشی کشور از اولویت بالایی برخوردار است.

   وزیر علوم در بخش دیگری از حکم صادره، خواستار ایفای نقش شایسته پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در تحقق اهداف نظام علم و فناوری کشور با پیروی از آموزه‌های اسلامی و مبانی علمی در چارچوب برنامه راهبردی مصوب هیأت امناء‌ و همچنین قوانین، سیاست‌ها و برنامه‌های مصوب دولت تدبیر و امید شد.

   گفتنی است حجت الاسلام و المسلمین دکتر علیمحمد حکیمیان، عضو هیأت علمی گروه حقوق پژوهشگاه حوزه و دانشگاه است و سابقه دو دوره معاونت پژوهشی، آموزشی وفناوری پژوهشگاه حوزه و دانشگاه را درکارنامه خود دارد


نظر شما :