گامی دیگر از حضور پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در عرصه بین الملل

۱۳ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۳ کد : ۳۶۹۰۸ اخبار
نشریات پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در پایگاه مهم و معتبر بین المللی Google Scholar نمایه شد.

به گزارش روابط عمومی به نقل از گروه همکاری های علمی؛ در ادامه پیگیری فرایند پروژه بین المللی سازی نشریات پژوهشگاه هر شش نشریه پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در پایگاه گوگل اسکالر (Google Scholar) ثبت و نمایه شدند و مقالات نشریات نیز به ترتیب در حال بارگذاری در این پایگاه معتبر بین المللی هستند. از طریق نمایه سازی نشریات در این پایگاه معتبر جهانی امکان دریافت شاخص اچ (H-Index) برای نشریات، مولفان مقالات و پژوهشگاه ایجاد می شود. تاکنون هر یک از نشریات پژوهشگاه در بیش از سه نمایه معتبر بین المللی ایندکس شده اند و فرایند بین المللی سازی نشریات پژوهشگاه تا قرار گرفتن در فهرست JCR و دریافت شاخص Q از پایگاه های معتبر WOS و Scopus ادامه خواهد یافت. پژوهشگاه حوزه و دانشگاه د%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%87.JPGر حال حاضر از جمله مراکز علمی پیشرو در بین المللی سازی نشریات در کشور در حوزه علوم انسانی و اسلامی می باشد.

گوگل اسکالر بخش ویژه کاوش در مطالب علمی و پژوهشی است.  با این کاوشگر می‌توانید در منابع دانشگاهی و پژوهشی شامل مقالات، رساله‌های دانشگاهی، کتاب‌ها، چکیده‌ها و متون حقوقی و قضایی به جستجو بپردازید. منابع جستجو شونده از پایگاه‌های ناشران دانشگاهی، انجمن‌های علمی، گنجینه‌های برخط، دانشگاه‌ها و دیگر پایگاه‌های علمی و پژوهشی خواهد بود. گوگل اسکالر کمک می‌کند تا از یک جای مناسب در میان جهانی از پژوهش‌های دانشگاهی و سازمانی به جستجو بپردازید و به اطلاعات مرتبط با زمینه کاری خود دست یابید. گوگل اسکالر می‌کوشد تا اسناد را به همان شیوه پژوهشگران رتبه‌بندی کند، یعنی متن کامل هر سند را می‌سنجد و در نظر می‌گیرد که از کجا منتشر شده، چه کسی آن را نوشته، چند بار به آن استناد شده و تازه‌ترین استنادها از چه زمانی است. گوگل اسکالر شما را با اسناد کلیدی در هر زمینه پژوهشی آشنا می‌کند و از این راه به همگان فرصت می‌دهد تا بر شانه‌های غول‌ها بایستند و در تولید اسناد علمی آینده نقش داشته باشند. این سرویس توان‌مندی‌های گوناگونی را در اختیار کاربران ارائه می‌دهد که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: امکان جستجوی مقاله‌ها بر حسب سال انتشار، مشاهده ارجاع‌ها و جستجو بر اساس آن، امکان مشاهده شمار ارجاع‌ها، یافتن نسخه‌های گوناگون مقاله در اینترنت، امکان ارائه ارجاع قالب‌بندی شده مقاله با فرمت‌های گوناگون، نمایش اطلاعات نویسندگان و پژوهش‌گران برتر .

 نشریات علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه عبارتند از: 

1. فصلنامه روش شناسی علوم انسانی؛

2. فصلنامه تربیت اسلامی؛

3. دوفصلنامه جستارهای اقتصادی؛

4. دوفصلنامه اسلام و مدیریت؛

5. دوفصلنامه اسلام و علوم اجتماعی؛

6. دوفصلنامه مطالعات اسلام و روانشناسی.

کلید واژه ها: فصلنامه روش شناسی علوم انسانی فصلنامه تربیت اسلامی دوفصلنامه جستارهای اقتصادی دوفصلنامه اسلام و مدیریت دوفصلنامه اسلام و علوم اجتماعی دوفصلنامه مطالعات اسلام و روانشناسی نشریات علمی پژوهشی


نظر شما :