در آستانه سال تحصیلی جدید کتاب حقوق مالیه عمومی روانه بازار نشر شد

۱۰ مهر ۱۳۹۸ | ۰۸:۰۵ کد : ۳۶۹۴۸ اخبار
پژوهشگاه حوزه و دانشگاه کتاب «حقوق مالیه عمومی» را که حاصل تلاش علمی محققان گروه حقوق است، روانه منتشر کرد

%D8%AD%D9%82%D9%88%D9%82%20%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C%D9%87%20-%20Copy.jpg

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، کتاب «حقوق مالیه عمومی»  با مشارکت پردیس فارابی دانشگاه تهران و پژوهشگاه حوزه و دانشگاه  منتشر شد. این کتاب که حاصل تلاش دکتر سید ‌احمد حبیب‌نژاد در گروه حقوق است، در مهر سال جاری روانه بازار نشر شد.

چگونگی تجزیه و تحلیل سرمایه‌های عمومی و بررسی درآمدها و هزینه‌های یک جامعه سیاسی (دولت-کشور) موضوعی مشترک برای اقتصاد و حقوق است که اگر نوع نگاه و بررسی این موضوعات در استدلال‌ها، قواعد، روش‌ها و منابع، از منظر حقوقی باشد، «حقوق مالیه عمومی»  خودنمایی می‌کند.

حقوق مالیه عمومی قصد دارد تا پژوهشگران حقوقی در عرصه دانشی خودشان و با ادبیات حقوقی، موضوعات مرتبط با مالیه عمومی را بررسی و واکاوی نمایند و از دریچه «تنظیم‌گری  روابط اجتماعی» و با استفاده از ابزارهای خود – «قواعد، قوانین و مقررات»، «هنجارهای حقوقی»، و «تحلیل‌های حقوقی»، -به موضوع درآمدها و هزینه‌های عمومی بنگرند.

در این کتاب که به عنوان منبع اصلی درس حقوق مالیه عمومی در دوره کارشناسی حقوق و منبع تکمیلی در حقوق مالی کارشناسی ارشد حقوق همومی تدوین شده است درآمدها وهزینه‌های عمومی – با مداخلی همچون بودجه و مالیات – مبتنی بر نظام حقوقی ایران و نیز فقه اسلامی مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

مشخصات این کتاب و همچنین فایل ۳۰ صفحه ابتدایی کتاب در سایت پژوهشگاه حوزه و دانشگاه به آدرس www.rihu.ac.ir قابل دسترس می باشد.

کلید واژه ها: پژوهشگاه حوزه و دانشگاه حقوق گروه حقوق ادبیات حقوقی تنظیم‌گری روابط اجتماعی درآمدها و هزینه‌های عمومی حقوق مالیه عمومی نظام حقوقی ایران فقه اسلامی


نظر شما :