تازه های نشر

کتاب سبک فرزند‌پروری با رویکرد اسلامی روانه بازار نشر شد

۱۱ بهمن ۱۳۹۹ | ۰۸:۵۵ کد : ۳۷۳۵۳ اخبار
کتاب سبک فرزند‌پروری با رویکرد اسلامی روانه بازار نشر شد

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، کتاب سبک فرزند‌ پروری با رویکرد اسلامی (parenting style with islamic approach) در 252 صفحه در زمستان 99 به قلم حجت الاسلام و المسلمین دکتر علی احمد پناهی نگاشته شده است. این کتاب توسط گروه روانشناسی منتشر شده است.

مهم‌ترین آرزوی هر پدر و مادر داشتن فرزندان شایسته، سالم، مؤمن و موفق است. اقتضای این آرزو، آگاهی و التزام به سبک فرزند‌پروری صحیح و متناسب با هنجارهای اسلامی است. در این کتاب تلاش شده والدین، مربیان و مشاوران با سبک فرزند‌پروری اسلامی آشنا شوند. در این کتاب تلاش وافری در راستای معرفی سبک‌های فرزند‌پروری غربی و معرفی روش و اصول فرزندپروری از چشم انداز اسلامی شده است. در این اثر به اصول و روش‌های فرزندپروری در دوران کودکی، نوجوانی و جوانی پرداخته شده است. یکی از مباحث مهم و اساسی کتاب حاضر، تبیین عوامل مؤثر در شکل‌گیری و تحوّل زیرساخت‌ها و پایه‌های اولیه شخصیت فرزندان است. توجه به رشد و تحوّل ذهنی، اخلاقی، معنوی، معرفتی، اجتماعی، فرهنگی، آموزشی و عاطفی فرزندان، از مباحث مهم و اساسی در این کتاب است. آشنایی مربیان، والدین، مبلغان، معلمان، مشاوران و برنامه‌ریزان فرهنگی و تربیتی با مباحث این کتاب باعث موفقیت آنان در تعلیم و تربیت می‌شود و فرایند فرزندپروری را تسهیل خواهد کرد.

علاقه مندان می توانند برای مشاهده اطلاعات یا سفارش کتاب به نشانی: http://rihu.ac.ir/fa/book مراجعه فرمایند. همچنین فایل 30 صفحه اول کتاب بطور رایگان قابل دانلود می باشد.

کلید واژه ها: فرزندپروری تربیت فرزند روان‌شناسی اسلامی


نظر شما :