اخبار - آرشیو

دریافت لوح سپاس سال ها مجاهدت علمی در حوزه اقتصاد اسلامی توسط عضو هیأت علمی گروه اقتصاد پژوهشگاه حوزه ودانشگاه

حجت الاسلام و المسلمین حسن‌آقا نظری استاد گروه اقتصاد پژوهشگاه حوزه و دانشگاه بدلیل سال ها مجاهده علمی در زمینه اقتصاد اسلامی و ارائه خدمات شایسته از جمله تألیف آثار ارزشمند و تربیت طلاب علاقه مند، لوح سپاسی از سوی انجمن اقتصاد اسلامی حوزه علمیه و مدیریت حوزه های علمیه دریافت کرد.

ادامه مطلب

برگزاری نشست علمی نقد قانون حاکم بر احوال شخصیه اقلیت های دینی و مذهبی از منظر فقه امامیه

پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با همکاری مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی و انجمن فقه و حقوق اسلامی نشست علمی نقد قانون حاکم بر احوال شخصیه اقلیت های دینی و مذهبی از منظر فقه امامیه را در روز سه شنبه 24 اسفند برگزار می کند.

ادامه مطلب

حضور عضو هیأت علمی گروه جامعه شناسی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در همایش «آینده نگری تحولات خانواده و زنان»

همایش «آینده نگری تحولات خانواده و زنان» روز یک شنبه 8 اسفند با همکاری گروه مطالعات زنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات، انجمن جامعه شناسی ایران، انجمن ایرانی مطالعات زنان، شورای راهبردی زنان فرهیخته و تعدادی سازمان دیگر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات برگزار شد.

ادامه مطلب

معرفی دو اثر بدیع از پژوهشگاه حوزه و دانشگاه به بهانه 5 اسفند روز بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی

امروز پنج شنبه 5 اسفند روز بزرگداشت نصیرالدین ابو جعفر محمد بن محمد بن حسن طوسی مشور به محقق طوسی یا خواجه نصیر طوسی است و پژوهشگاه حوزه و دانشگاه دو اثر بدیع از این محقق شهیر ایرانی که ملقب به استادالبشر، عقل حادی عشر و معلم ثالث می باشد را به تازگی چاپ و منتشر کرده است کتاب های «هستی و علل آن در حکمت مشاء‌» و «آفرینش در حکمت مشاء».

ادامه مطلب

برگزاری جلسه میزگرد «روش شناسی اجتهاد دانش دینی و کاربرد آن در مدیریت» و جلسه نقد کتاب «پارادایم اجتهاد دانش دینی(پاد)»

پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با همکاری کارگروه مدیریت شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی و انجمن مدیریت اسلامی حوزه علمیه میزگرد «روش شناسی اجتهاد دانش دینی و کاربرد آن در مدیریت» و جلسه نقد کتاب «پارادایم اجتهاد دانش دینی(پاد)» را در روز پنج شنبه 5 اسفند برگزار می کند.

ادامه مطلب

حضور انتشارات پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در دوازدهمین نمایشگاه کتاب استان قم

دوازدهمین نمایشگاه کتاب استان قم از امروز آغاز به کار کرد و انتشارات پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با ارائه بیش از 300 عنوان کتاب در زمنیه های روان شناسی، حقوق، تاریخ اسلام، مدیریت، علوم سیاسی، علوم قرآنی، اقتصاد اسلامی، تربیت اسلامی، فلسفه و کلام، فلسفه علوم انسانی و جامعه شناسی در آن حضور دارد.

ادامه مطلب