اخبار - آرشیو

موفقیت عضو هیئت علمی و انتشارات پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در جشنواره دهخدا

کتاب «معیار پذیری تفسیر قرآن؛ رهیافت ها و چالش ها» اثر گروه قرآن پژوهی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه که توسط حجت الاسلام و المسلمین دکتر علی فتحی استادیار این گروه نگاشته شده است در چهارمین دوره «کتاب سال اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های سراسر کشور» (جشنواره نشان دهخدا) اثر شایسته تقدیر شناخته شد.

ادامه مطلب

حضور دو عضو هیئت علمی گروه روان شناسی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در سمینار بین المللی روانشناسی اسلامی در هندوستان

سمینار بین المللی روان شناسی اسلامی (نظریه، تحقیق و کاربردها) با حضور جمع زیادی از محققان و اساتید روان شناسی هند و همچنین شرکت کنندگانی از کشورهای ایران، اندونزی، مالزی، بنگلادش، سودان و استرالیا، با محوریت روان شناسی اسلامی به مدت سه روز در سالن همایش های دانشگاه علیگر هندوستان برگزار گردید.

ادامه مطلب

درگاه(پرتال) انگلیسی نشریات پژوهشگاه حوزه و دانشگاه رونمایی شد

آیین رونمایی از درگاه(پرتال) انگلیسی نشریات پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با حضور رئیس، معاون پژوهشی، آموزشی و فناوری، سردبیران و کارشناسان نشریات و اعضای شورای تخصصی پژوهش و فناوری پژوهشگاه حوزه و دانشگاه امروز یک شنبه 27 آبان برگزار شد.

ادامه مطلب

برگزاری کرسی علمی ترویجی «امام حسن (ع) و پیش بینی صلح با معاویه»

پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با همکاری هیأت حمایت از کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره شورای عالی انقلاب فرهنگی و جامعه الزهرا (س) کرسی علمی ترویجی با عنوان « امام حسن (ع) و پیش بینی صلح با معاویه » را در روز یکشنبه 27 آبان برگزار می کند.

ادامه مطلب

کتاب «اصول فقه کاربردی (ج3)» برای نهمین بار تجدید چاپ می شود

جلد سوم کتاب «اصول فقه کاربردی» که به موضوعات «اصول عملیه» و «تعارض ادلّه» می پردازد برای دومین بار در سال 1397 تجدید چاپ شده است. چاپ هشتم این اثر در بهار امسال با تیراژ 4 هزار نسخه به بازار نشر عرضه شد و هم اکنون برای نهمین بار تجدید چاپ می شود.

ادامه مطلب

برگزاری نشست علمی «بررسی دلایل روز افزون توجه به دین و مدیریت در مطالعات جهانی»

گروه مدیریت پژوهشکده علوم اجتماعی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با همکاری دانشکده مدیریت و حسابداری پردیس فارابی دانشگاه تهران و انجمن علمی مدیریت رفتار سازمانی نشست علمی «بررسی دلایل روز افزون توجه به دین و مدیریت در مطالعات جهانی» را در روز چهارشنبه 23 آبان برگزار می کند.

ادامه مطلب

تقدیر هیأت امنا از پژوهشگاه حوزه و دانشگاه

اعضای هیأت امنای پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در ششمین نشست عادی دوره دوم این هیأت که در روز یکشنبه 11 شهریور سال جاری برگزار شد؛ برای اولین بار از فعالیت ها و اقدامات مؤثر پژوهشگاه حوزه و دانشگاه به صورت ذیل تقدیر و تشکر کردند.

ادامه مطلب