اخبار - آرشیو

اتخاذ رویکردی جدید در پژوهشگاه حوزه و دانشگاه؛ حل معضلات جامعه

پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با هدف ورود به حوزه مطالعات کاربردی و راهبردی مسائل اجتماعی، مطالعاتی را شروع کرده است که بر اساس آن ضمن تبیین ظرفیت شناسی این پژوهشگاه در ارزیابی های نظری، پارادایمی و استراتژیک اسناد حاکمیتی ملی و بین المللی جمهوری اسلامی ایران به تولید نقشه راه نیل به علوم انسانی مطلوب و نیازسنجی و اولویت شناسی پژوهشی علوم انسانی می پردازد.

ادامه مطلب

معرفی پر بازدید ترین مقاله نشریه جستارهای اقتصادی

مقاله «بررسی رتبه رقابت پذیری کشورهای منطقه بر اساس شاخص های(نهادهای عمومی و خصوصی) و ارائه راه کارهایی برای جمهوری اسلامی ایران» به عنوان پربازدید ترین مقاله دوفصلنامه علمی پژوهشی جستارهای اقتصادی معرفی شده است.

ادامه مطلب

برگزاری پیش نشست های تخصصی همایش بین المللی سیره و زمانه امام هادی علیه السلام

دومین پیش نشست تخصصی همایش بین المللی سیره و زمانه امام هادی علیه السلام با حضور مدیر و تعدادی از اعضای گروه تاریخ اسلام پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق، عتبه سامراء، دانشگاه کوفه و برخی از مراکز علمی قم روز چهارشنبه 25 بهمن در کشور عراق برگزار شد.

ادامه مطلب

پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در جمع برگزارکنندگان آیین نکوداشت دکتر محمدسعید تسلیمی

آیین نکوداشت دکتر محمد سعید تسلیمی استاد مدیریت دولتی با گرایش توسعه سازمانی با حضور جمعی از استادان دانشگاه، اندیشمندان و متخصصان رشته‌های مدیریت روز سه شنبه 24 بهمن در سالن فردوسی خانه اندیشمندان علوم انسانی تهران برگزار شد.

ادامه مطلب

برگزاری کرسی ترویجی «سیر مقتل نگاری تا پایان قرن سوم»

پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با همکاری هیأت حمایت از کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره شورای عالی انقلاب فرهنگی و جامعه الزهرا(سلام ا...علیها) کرسی ترویجی «سیر مقتل نگاری تا پایان قرن سوم» را در روز چهارشنبه 25 بهمن برگزار می کند.

ادامه مطلب

برگزاری نشست علمی نقش همیاری های اجتماعی در حل مشکل بیکاری

پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با همکاری معاونت پژوهش مؤسسه آموزش عالی علوم انسانی جامعه المصطفی(ص) العالمیه نشست علمی با عنوان «نقش همیاری های اجتماعی در حل مشکل بیکاری» را امروز سه شنبه 17 بهمن برگزار می کند.

ادامه مطلب

در نوزدهمین دوره کتاب سال حوزه پژوهشگاه حوزه و دانشگاه به عنوان ناشر و مرکز پژوهشی شایسته تقدیر معرفی شد

در آیین اختتامیه نوزدهمین دوره کتاب سال حوزه که روز پنج شنبه هفته گذشته در سالن همایش های بین المللی مدرسه علمیه امام موسی کاظم علیه السلام برگزار شد، پژوهشگاه حوزه و دانشگاه به عنوان ناشر و مرکز پژوهشی شایسته تقدیر معرفی شد.

ادامه مطلب

نشست علمی «فقه و واقعیت اجتماعی» برگزار شد

پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با همکاری مرکز تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران و مرکز پژوهشهای اسلامی صدا و سیما نشست علمی «فقه و واقعیت اجتماعی» را در روز یک شنبه 1 بهمن در مرکز تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران برگزار کرد.

ادامه مطلب